Zamki meblowe

W tradycyjnych zestawach meblowych spotyka się elementy wyposażone w zamki. Zamki meblowe doskonale zabezpieczą Twoje prywatne przedmioty i ograniczą dostęp osób trzecich. Na ogół w szafkach trzymasz rzeczy, które nie są zbyt wartościowe i stanowią przedmioty codziennego użytku. Wtedy zamki do mebli nie będą Ci potrzebne. Może się jednak zdarzyć, że w szafkach będziesz chciał trzymać rzeczy ważne lub o wysokiej wartości: dokumenty oraz umowy, pieniądze, biżuterię. To wówczas przydadzą Ci się zamki meblowe, które zamontujesz w drzwiczkach, by ograniczyć dostęp do zawartości szafek niepowołanym osobom.

a

W biurze bądź gabinecie domowym trzymasz szczególnie ważne dokumenty – to przede wszystkim w tych pomieszczeniach sprawdzą się zamki meblowe. Zamontujesz je w szafkach aktowych, szufladach, witrynach, kasetkach czy sejfach. Zamki meblowe nie tylko powinny chronić Twoje mienie przed dostępem niepowołanych osób. Powinny być również wysokiej jakości, żeby szczelnie domknąć szafki i szuflady bez tworzenia szczelin, a także posiadać odporność na demontaż w niewłaściwy sposób. Powinny być wykonane z trwałego materiału, który nie traci swoich właściwości i pozostaje funkcjonalny przez cały czas użytkowania.

a

Zamki meblowe pełnią ważną funkcję, która zapewni Twoim dokumentom maksymalny stopień bezpieczeństwa. Odpowiednio zabezpieczone meble sprawią, że strzeżone dane nie wpadną w ręce niepowołanych osób. Najlepsze modele do zabezpieczania ważnych szafek to zamki z wkładką bębenkową, ponieważ mają własny mechanizm i są odporne na uszkodzenia, w tym próby włamania. Zamek z wkładką bębenkową to funkcjonalne rozwiązanie do zabezpieczenia zawartych wewnątrz półki przedmiotów. Wykonany jest z wysokogatunkowej stali z elementami mosiężnymi w kolorze niklu.

a

Zamek meblowy nakładany jest łatwy w montażu i skutecznie chroni półkę przed otwarciem. Może być instalowany do wszystkich rodzajów frontów meblowych, drzwi klasycznych, szuflad i drzwi uchylnych. Produkt dostępny jest wraz z kompletem kluczy. Zamki meblowe wpuszczane są elementami montowanymi w meblach. Chronią je przed samoistnym otwieraniem się i zabezpieczają wnętrze szafki przed dostępem osób trzecich. Produkt możesz również wykorzystać do zamykania schowków, pawlaczy, skrytek itp. Zamek zapewnia bezawaryjne działanie, ponieważ wykonano go z wytrzymałych materiałów.

a

Nieco mniej trwałe mogą być zamki zasuwkowe, więc trzeba przykładać dużą uwagę do mocnego materiału ich wykonania. Z kolei w witrynach stosuje się specjalnie przygotowane zamki witrynowe. Zamek meblowy gablotowy przeznaczony jest do montowania na szklanych witrynach. Umożliwia wygodne zamykanie na klucz zawartości szaf, wystaw i gablot ze szkła. Sprawny mechanizm zapewnia sprawne działanie zamka. Jego srebrne wykończenie i prosty kształt pasują do nowoczesnego stylu urządzania domu lub miejsca pracy.

a

Zamek magnetyczny do szafki jest stosowany jako dodatkowy element montażowy szafek meblowych. Umożliwia ich łatwe i dokładne zamykanie. Do jego produkcji użyto stali o wysokiej twardości, przez co zatrzask nie ulega uszkodzeniom pomimo częstego otwierania i zamykania drzwiczek. Obudowę zamka wykonano z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które wpływa na jakość całej budowy. Zatrzask magnetyczny jest stosowanego w meblach, których drzwiczki nie domykają się poprawnie. Umożliwia ich zablokowanie w odpowiedniej pozycji, dzięki czemu szafa, regał czy komoda zyskują estetyczny wygląd. Zatrzask można też stosować jako dodatkowe lub główne zamknięcie drzwiczek od różnego rodzaju mebli. Został wykonany z ocynkowego metalu.

a

a

]

a

a